NP edIT

Základná škola Eugena Ruffinyho v Dobšinej je zapojená do Národného projektu edIT na zmiernenie dopadu pandémie ochorenia covid-19 na vzdelávací proces na druhom stupni základných škôl vrátane zlepšenia dostupnosti vzdelávania. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Týmto spôsobom sme doplnili vybavenie školy, jej žiakov a pedagogických zamestnancov digitálnymi technológiami. Vďaka projektu pribudlo do našej školy 23 notebookov pre učiteľov, 28 tabletov pre žiakov a 3 stolové počítače do žiackej študovne.

Operačný program: Ľudské zdroje

Prioritná os: 1 Vzdelávanie

Spolufinancovaný fondom: Európsky sociálny fond a Európsky fond regionálneho rozvoja

Miesto realizácie projektu: Bratislavský samosprávny kraj, Trnavský samosprávny kraj, Trenčiansky samosprávny kraj, Žilinský samosprávny kraj, Banskobystrický samosprávny kraj, Nitriansky samosprávny kraj, Prešovský samosprávny kraj, Košický samosprávny kraj

Hlavné ciele:

• zlepšenie technologickej pripravenosti na dištančnú/hybridnú výučbu

• sanácia rizikových skupín ohrozených školským neúspechom

• koordinovaná digitálna transformácia škôl

Jednotlivé ciele sú napĺňané implementáciou hlavnej aktivity „Zmiernenie dopadu pandémie ochorenia COVID-19 na vzdelávací proces v stredných školách a na druhom stupni základných škôl vrátane zlepšenia dostupnosti vzdelávania” a jej podaktivít.

Nenávratný finančný príspevok: 20 303 087,00 €

Obdobie implementácie: apríl 2021 - november 2023